Obecní úřad SMILOVICE
Smilovice 13
739 55 Smilovice u Třince
tel: 558 694 522, 724 181 050
email: ou-smilovice(at)smilovice.cz


informace pro turisty

Informace - povinné „čipování“ psů

03.09.2019 13:28

.
Od 1. 1. 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem.

Číslo mikročipu musí být zaznamenáno v dokladu o očkování psa (pas, očkovací průkaz).

Bližší informace získáte i u svého veterináře.
 
pdf.png
 

"Den pěstounství" - OSTRAVA

03.09.2019 12:28


dne 12. 10. 2019 od 10:00 hodin do 18:00 hodin
v Dolní oblasti Vítkovice z.s.
 
pdf.png
 

Chraňte domov i sebe – bezpečnostní desatero HZS

26.08.2019 08:51
 
 

Oznámení - vodovod

22.08.2019 12:25

Odkalování vodovodního řadu
Termín: 22. - 23. 8.2019

V návaznosti na mimořádné odkalování přivaděče pitné vody Vyšní Lhoty-Tošanovice-Nebory prováděné našim dodavatelem Severomoravskými vodovody a kanalizace Ostrava a.s., obec provádí odkalování obecního vodovodního řadu.

V případě, že se ve vodě bude vyskytovat zákal. prosíme o odpuštění vody z domovní přípojky,
pokud zakalení bude přetrvávat delší dobu, prosím o nahlášení na tel: 558 694 522, 724 181 050.
 
 

Bezpečnost na silnicích

13.08.2019 11:56

- informace POLICIE ČR
 
pdf.png
 

Informace k odběru vody a napouštění bazénů

08.08.2019 11:22

.
V letním období, kdy zpravidla dochází k poklesu přítoku vody do obecního vodojemu a zvyšuje se naše spotřeba, je voda dodávaná do vodovodu pro veřejnou potřebu prostřednictvím SmVaK. Částečně s rostoucím odběrem vody souvisí i napouštění bazénů, což způsobuje některé problémy. Kapacita jedné komory obecního vodojemu je cca 80 m3 a bazén o průměru 3,5 m a hloubky 1 m má objem 9,6 m3. Když se začne napouštět takových bazénů několik současně a ještě k tomu v době vrcholícího odběru z vodovodu, může dojít k velkým problémům s dodávkou vody do nemovitostí. Takový problém zaznamenali někteří občané včera na řadu 4-3 v SZ části obce.

Při plném otevření ventilu na vodovodní přípojce dojde k zrychlení pohybu vody v potrubí vodovodu i v potrubí Vaší přípojky.
V potrubí jsou usazeniny (drobný nezávadný zákal atd.) a při zrychlení proudění může dojít k rozvíření a zakalení vody nejen v právě napuštěném bazénu, ale i v potrubí vodovodu, což bude nepříjemné nejen pro Vás, ale i pro Vaše sousedy.

Jak napustit bazén a nezpůsobit problémy?
1. Bazén lze napustit nejen z Vaší vodovodní přípojky, ale i navézt cisternou, je to zcela nejlepší řešení. Kontakt na SmVaK: zákaznická linka: 800 292 400. V pracovní dny 7:30 - 20:00.
2. Zvolte ten správný čas pro napouštění. Tímto opatřením je menší pravděpodobnost, že stejný nápad uskuteční více majitelů bazénů. Denní doba je nejvhodnější mimo odběrovou špičku, tedy mezi 21:00 – 05:00 hodinou a mimo svátky, soboty a neděle.
3. Zvolte ten správný postup napouštění. Pokud jste si objednali cisternu, je vše jasné. Pokud napouštíte z vodovodu pro veřejnou potřebu, otevřete kohoutek pouze částečně, nedojde tak k zakalení, poklesu tlaku ve vodovodní síti atd. Pokud možno, napouštějte bazén postupně více dní vždy přes noc.

Pozn: SmVaK - Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Zdroj: http://www.vodarenska.cz/cs/uzitecne-informace/napousteni-bazenu

 
 

HZS - Bezpečné prožití léta

28.06.2019 13:22


Prázdniny jsou za dveřmi, děti už se nemohou dočkat a dospělí se těší na dovolenou. I toto odpočinkové období však není zcela bez rizik. I v létě bychom měli dbát na základní pravidla požární bezpečnosti, aby nám nějaká mimořádná událost nenarušila chvíle pohody.
Nezapomeňte, že v období dovolených ponecháváme na delší čas svou domácnost bez dozoru. Před odjezdem na dovolenou proto všechny spotřebiče, které nemusí být nezbytně v chodu, vypněte a odpojte z elektrické sítě. Ideální je vypnutí celého elektrického okruhu na centrálním jističi, spolu se zastavením plynu a vody na centrálních uzávěrech.
Během letního období zůstávají také děti bez dozoru doma častěji, než bývá zvykem. V této době se děti mohou nudit a zpestřují si chvíle volna různými experimenty. Snaží se například překvapit rodiče samostatně uvařeným obědem, což nezřídka končí vzplanutím oleje na pánvi, vznícením chňapky nebo utěrky. Častou příčinou požárů v tomto období je již tradičně hra dětí se zápalkami a cigaretami v blízkosti hořlavin, nejčastěji ve sklepích, senících nebo v lese. Děti se v tomto období také rády „baví“ telefonováním na tísňová čísla a neuvědomují si, že mohou blokovat volání jiných, kteří skutečně potřebují pomoc.
Při výletech do lesa nezapomínejte, že je v lese zakázáno rozdělávat ohně. Pokud přece jen chcete rozdělat oheň ve volné přírodě, pak pouze za přítomnosti dospělých na bezpečném ohništi vzdáleném nejméně 50 m od okraje lesa a v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Samozřejmostí by měla být dostatečná zásoba vody na případné uhašení ohně rozšířeného mimo ohniště a zalití ohniště po opékání. Nazapomínejte, že také při grilování je třeba dbát bezpečnostních opatření a v případě silného větru raději negrilovat vůbec. Poměrně rozšířeným nešvarem je grilování na balkónech bytových domů. Odlétající jiskry mohou zapálit přímo vybavení bytu nebo hořlavý materiál umístěný na balkónech sousedů a to i ve značné vzdálenosti a třeba až za několik hodin.
Přesto, že nevěříme, že by se ještě našel někdo, kdo by v současné době vypaloval trávu nebo pálil jiný odpad, upozorňujeme na přísný zákaz těchto činností.
Velké obezřetnosti by měli také dbát lidé, kteří musí manipulovat s hořlavými kapalinami. Vlivem teplého počasí dochází k intenzivnějšímu odpařování a rychlejšímu vzniku výbušné koncentrace.
V horkých letních dnech se teplota v motorovém vozidle může rychle vyšplhat k vysokým hodnotám. Nevyplatí se spoléhat na to, že je vozidlo zaparkováno ve stínu pod stromy, postupem času se slunce otočí a sluneční paprsky mohou dopadat přímo na vozidlo. Ponechání zvířete nebo dokonce dítěte v takové sauně je vyloženě hazard s jejich zdravím. Častým zlozvykem kuřáků je také ponechání plynových zapalovačů volně za čelním sklem vozidla. Na přímém slunci pak dochází k přehřátí plynové náplně a k výbuchu zapalovače, který je v uzavřeném prostoru vozidla často doprovázen požárem.
Bezpečné a bezstarostné prožití léta přeje Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje!
por. Ing. Dalibor Kubátka
Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

 
 

Příměstský 3D tábor

27.06.2019 11:56
 
pdf.png
 

ODBĚR ELEKTRA - UKONČENO

31.05.2019 08:13

dne: 5.6.2019 - STŘEDA - UKONČENO
od 8:00 -17:00 hod.
ve dvoře u obecního úřadu Smilovice

 elektrospotřebičů a elektronářadí
 (mikrovlnky, pily, sekačky, pračky, televize, monitory, počítače, fény, rychlovarné konvice, tiskárny)
 baterie, autobaterie,
 zářivky, výbojky,
• tonery CD a DVD,
• elektroodpad, elektrošrot, kancelářskou a výpočetní techniku, domácí spotřebiče,
• tištěné spoje, PC nebo i jiné elektro komponenty, součásti z telekomunikací atd.

 
 

Akce voda ze studny 2019

17.04.2019 11:50


Využijte akční nabídku rozboru vody ze studny na vybrané chemické a mikrobiologické ukazatele.
 
pdf.png
 
Oficiální stránky obce Smilovice © 2024 | prohlášení o přístupnosti | poslední aktualizace: 21.09.2020 16:47