Obecní úřad SMILOVICE
Smilovice 13
739 55 Smilovice u Třince
tel: 558 694 522, 724 181 050
email: ou-smilovice(at)smilovice.cz


informace pro turisty
zpět

Stolní tenis opět ve Smilovicích


27.11.2017 15:45 

Stolní tenis opět ve Smilovicích

Ve sportovním centru ve Smilovicích bude od ledna 2018 otevřeno Tréninkové centrum stolního tenisu. Hlavním trenérem a garantem tohoto projektu je pan Martin Bajger, trenér s třicetiletou tréninkovou praxí, z toho osm let v Německu, bývalý trenér a hráč KST Ostrava a také bývalý hráč německého TTC Oberesslingen. Trenér, který vychoval mistry ČR a v současné době provozující Školu Ping-Pongu v Ostravě, která úzce spolupracuje s Akademií Petra Korbela.

V nově vzniklém tréninkovém centru budou dveře otevřeny jak pro začínající děti, tak pro děti pokročilé a totéž platí i pro dospělé. Trénovat budou mít možnost všichni od 4 do 99 let, jak samostatně, tak pod vedením zkušeného trenéra. Výuka/tréninky stolního tenisu budou probíhat v malé tělocvičně na čtyřech kvalitních soutěžních stolech. Na stávající podlahu bude položen TARAFLEX, což je povrch určený přímo pro stolní tenis a také osvětlení po rekonstrukci bude odpovídat potřebám stolního tenisu.

V plánu je  pořádání turnajů pro registrované i neregistrované hráče, pořádání týdenních kempů, příměstských táborů, jednodenních tréninkových kempů a také založení družstva (družstev), které se od léta budou pravidelně účastnit mistrovských soutěží ve stolním tenise.

Už nyní byla zahájena spolupráce s mistrem ČR pro rok 2017, týmem TTC Ostrava 2016, jehož majiteli a trenéry jsou naši bývalí skvělí hráči Petr Korbel a Tomáš Demek. A právě tento v současnosti nejlepší český klub by měl v brzké době pravidelně využívat sportovní areál k tréninkům. I na ně se budete mít možnost přijít podívat, ať vidíte, co všechno je možné ve hře s nejmenším míčkem předvést. V současnosti je v jednání uskutečnění ligového utkání TTC Ostrava ve Smilovicích.

Je plánováno předvedení ukázkové tréninkové hodiny, na kterou se mohou přijít podívat všichni. Na ní budou předvedeny moderní tréninkové metody a uvidíte na vlastní oči, jak se trénuje ve velkých klubech. Informace o první  ukázkové a zároveň náborové hodině bude již brzy zveřejněna ve smilovickém Zpravodaji a na webu SC Smilovice. Tréninky pod vedením trenéra by měly probíhat v úterý a ve pátek 15-20 hod.

Celý tento projekt s počáteční investicí cca 200.000 Kč vznikl díky aktivitě M. Bajgera, podpoře SC Smilovice, TTC Ostrava – P.Korbela a také T.Kubaly.

Věříme, že pro stolní tenis ve Smilovicích byly vytvořeny více než důstojné podmínky a že úspěšně navážeme na jeho místní tradici, kterou založil bývalý předseda R.Procházka.

 

Kontaktní osoba:             Martin Bajger – 608 834 838, embaj@email.cz

 
Oficiální stránky obce Smilovice © 2024 | prohlášení o přístupnosti | poslední aktualizace: 21.09.2020 16:47