Obecní úřad SMILOVICE
Smilovice 13
739 55 Smilovice u Třince
tel: 558 694 522, 724 181 050
email: ou-smilovice(at)smilovice.cz


informace pro turisty

Letní sportovní víkend pro dospělé – Krzyžanowice 24.9.2010

04.01.2011 12:44

Na konci září proběhla v Polsku sportovně-společenská akce, kde družstva obou partnerů ze Smilovic a Krzyžanovic nejprve odpoledne změřily síly na volejbalovém a fotbalovém hřišti v obci Tworkow. Sportovní klání byly nelítostné a končily za umělého osvětlení.
Večer se účastníci přesunuli do Chalupek, kde probíhala společenská část. Diskutovalo se hlavně o rozvoji přeshraniční spolupráce a cestovního ruchu, atraktivitě obou lokalit, soužití v příhraničí, společném projektu, volnočasových aktivitách a infrastruktuře, historii a kulturních tradicích Smilovic a Krzyžanovic. Samozřejmě se také bilancovalo a hovořilo o plánech na rok 2011.

 
 

Letní turnaj ve dvorkových hrách pro děti – Krzyžanowice 25.5.2010

04.01.2011 12:59

Na nádvořích budeme marně hledat děvčata, která skáčou přes gumu nebo skáčou panáka. Nikdo už také nehraje baseball, vybíjenou, nemluvě o fotbálku s mincemi nebo cink (házení víček od láhví o stěnu). V dnešní době děti využívají ke hře počítače, mobilní telefony a jiné elektronické vymoženosti.
Většina dětí zná dvorkové hry jen z vyprávění svých rodičů nebo starších sourozenců. Mnoho z těchto tradičních slezských her jsme si připomněli během Turnaje dvorkových her v Krzyžanovicích. Soutěžili zde spolu žáci základních škol z českých Smilovic a polských Krzyžanovic a velmi dobře se při tom bavili.
Závodilo se ve skupinových hrách (skok v pytli, točení obruče pomocí dřevěného klacku, skákání s velkým švihadlem, vybíjené a baseballu) a individuálních hrách (skákací panák, zápalky, cink, skákání přes gumu, rytířský souboj a švihadlo). Po vyhodnocení soutěží byly rozdány hezké ceny a odměny

 
 

Zimní sportovní víkend pro dospělé – Smilovice 26.3.2010

04.01.2011 13:00

První společná sportovně-společenská akce proběhla koncem března ve sportovním areálu TJ ve Smilovicích za účasti zástupců obou partnerů – TJ Smilovice a polské obce Krzyżanowice. Sportovní část proběhla ve sportovní hale, kde se družstva obou partnerů utkala v odbíjené, badmintonu, košíkové a kopané. Sportovní výsledky byly tentokrát druhořadé, důležité bylo s chutí si zasportovat.
Společenská část pak probíhala v nově zrekonstruovaném společenském sále ve sportovním areálu. Hlavním tématem byly diskuse o rozvoji vzájemné přeshraniční spolupráce a společném projektu. Účastníci setkání byli seznámeni jednak s kalendářem společných akcí a také s přípravou investičních akcí v rámci společného přeshraničního projektu. Samozřejmě se také hovořilo životním prostředí, volnočasových aktivitách, podnikatelských příležitostech v cestovním ruchu, zviditelnění a propagaci obou lokalit.

 
 
Oficiální stránky obce Smilovice © 2021 | prohlášení o přístupnosti | poslední aktualizace: 21.09.2020 16:47